Ateliér sa zaoberá návrhmi a výrobou sklenených doplnkov pre interiéry. Návštevník si tu môže zaobstarať exkluzívne, jedinečný a osobitý darček pre seba či pre priateľov, osobne sa stretnúť s autormi a tvorcami v priateľskom a neformálnom prostredí a zoznámiť sa s fascinujúcim príbehom vzniku umeleckého skla.Ťažisko tvorby predstavujú najmä dekoratívne misy, vázy a svietniky, ale na zákazku aj návrhy a výroba sklenených výplní okien, dverí a nábytku, predeľovacie stien, originálnych svietidiel, vitráží a sklenených rámov pre zrkadla.
Sklársky ateliér sa nachádza v areáli bývalého hostinca a statku v Málková, ktorý je postupne adaptovaný pre potrebu ateliéru. Ateliér je možné navštíviť každý deň. Možnosť návštevy počas víkendových dní je možné overiť telefonicky vopred.
Tvorba ateliéru je charakteristická súdobým moderným štýlom a precízne kvalitné ručné práce. Ateliér WAGA je zakladateľom modernej tradície sklárskeho umenia v regióne a jeho tvorba ho radia medzi popredné dielne v oblasti umeleckých remesiel.